Zápis ze zasedání Školské rady při Základní škole Stříbro (ze dne 9.1.2018)

konané dne 9.1.2018

Přítomni: p. Lukeš, p. Milt, p. Souček, p. Čečil, pí Erbesová, pí Deredimosová
Hosté: p. Peteřík
Omluven: p. Herbst

1. Ustavující schůze
  2. Volba předsedy
  3. Projednání jednacího řádu
  4. Projednání školského zákona o školské radě
  5. Diskuze

ad 1)  ustavující schůze zahájena ředitelem školy p. Peteříkem, přivítáni noví členové pí Erbesová, zástupce pedagogů, a p. Čečil, zástupce rodičů

ad 2) p. Lukeš navrhl do funkce předsedy Školské rady pana Milta – schválen (jeden člen se zdržel hlasování)

ad 3) + ad 4) Jednací řád školské rady i Školský zákon o školské radě budou zaslány členů ŠR elektronickou poštou k prostudování

ad 5)

• doporučení zkontrolovat znění školního řádu z důvodů ochrany školy na základě zkušeností na ZŠ Gagarinova (bod o požadavku omlouvání zameškaných hodin lékařem)
  • kontrola připomínek ze zasedání ŠR konané 12. 12. 2017 :
    číslo účtu školní jídelny – splněno (číslo bylo uvedeno na webových stránkách školy správně )
    výdej dokladu o zaplacení stravného – provedena kontrola ŘŠ
    možnost zavedení elektronické žákovské knížky – v jednání, , v plánu zkušební provoz v příštím školním roce v zatím v omezené formě
    pobyt dětí před odjezdem autobusů – v jednání zástupců obce s DDM
    bezpečí žáků při cestě ze školy – projednáno ŘŠ s velitelem městské policie p. Bednářem a starostou obce ( škola má omezené možnosti mimo školní prostory)
    návrh na rozesílání zápisů z jednání školské rady všem jejím členům elektronickou formou
    zápis zaslat ke schválení do 14 dnů od data jednání ŠR.
    předseda schválí a stvrdí svým podpisem do 1 měsíce od data jednání

Zapsala: A. Deredimosová | Václav Milt, předseda ŠR